Uzdrowisko Busko Zdrój

Świętokrzyski klimat sprzyja nie tylko turystom, podróżnikom, ale też kuracjuszom. Nic dziwnego, że w jednym z piękniejszych zakątków tego województwa mieści się malownicze i atrakcyjne miasto uzdrowiskowe – Busko Zdrój.

Do Buska od lat przybywały osoby, które borykały się z problemami zdrowotnymi. Tutejszy klimat, jak również bogate zasoby mineralne, wyraźnie poprawiają kondycję. Leczą się tu osoby między innymi ze schorzeniami reumatologicznymi czy pulmonologicznymi. W mieście aż roi się od ośrodków sanatoryjnych, który w sezonie letnim i jesiennym przeżywają prawdziwe oblężenie kuracjuszy. Ale nie tylko w tych miesiącach Busko Zdrój cieszy się powodzeniem. Do miasta przybywają zresztą nie tylko chorzy, bowiem ośrodek ten ma naprawdę sporo do zaoferowania. Piękne jest nie tylko samo miasto, ale także najbliższa okolica. Zresztą, jeśli ktoś jednak znudzi się Buskiem, to bez problemu będzie mógł zorganizować sobie wycieczkę w inne regiony kraju – tutejsi przedsiębiorcy oferują ciekawe wyprawy w nie tak odległe rejony, takie jak Kraków, Wieliczka czy Sandomierz.

Busko Zdrój uzdrowisko to jedna z ciekawszych propozycji na sanatoryjnej mapie Polski. W czasie, gdy miasto przeżywa najazd kuracjuszy, niemal codziennie odbywają się tu festyny, spotkania ze sztuką, dancingi. Na targowisku staroci można znaleźć unikatowe i zjawiskowe antyki, które po powrocie do domu pięknie ubarwią i uatrakcyjnią dom.
Do Buska Zdroju łatwo dojechać z praktycznie każdego regionu Polski. Dlatego sanatorium równie chętnie wybierają mieszkańcy Warszawy, Łodzi, Krakowa, ale też Wrocławia i dziesiątek innych miast. Uzdrowisko oferuje pełną infrastrukturę – dobre drogi, sklepy, parki. Osobna kwestia to mieszkańcy Buska, których chwalą sobie przybywający tu kuracjusze. Jak sami autochtoni przyznają, przybyli tu leczyć się ludzie na stałe wpisali się w krajobraz tego miasta. Symbioza przybyszów i miejscowych to kolejny powód, który buduje charakter Buska.

Do Buska można przybyć nie tylko po zdrowie, ale także po radość. W uzdrowisku, po przebyciu specjalistycznych zabiegów, rozrywek jest co nie miara. Każdego dnia można tu robić co innego, każdego dnia można też coraz lepiej poznawać miasto. Nie będzie niespodzianką fakt, że na ulicach często spotkać można tych, którzy do Buska Zdroju przyjeżdżają już po raz kolejny, często nawet są to osoby, które w uzdrowisku są już po raz dziesiąty i więcej.

Szymon Walecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *