Medi-SPA najnowszy trend na wakacje

Moda dotyczy każdego obszaru naszego życia, rządzi zarówno trendami w naszych szafach, jak również sposobem spędzania wolnego czasu czy też wakacji.
Za czasów naszych mam brylowały spodnie dzwony i wczasy w sanatorium. Obecnie dzwony zamieniamy na poszarpane spodnie typu boyfriend, a sanatorium na SPA.

W tym drugim przypadku jedno nie wyklucza drugiego. W miejscowościach uzdrowiskowych licznie budowane są obiekty łączące w sobie obie te funkcje. Po zabiegach rehabilitacyjnych możemy oddać się przyjemnym masażom czy też w ręce wykwalifikowanej kosmetyczki, łącząc w ten sposób przyjemne z pożytecznym. Mamy dzięki temu poczucie, że zadbaliśmy o siebie na każdej płaszczyźnie.

Wybierając takie miejsce kierujmy się przede wszystkim aspektami zdrowotnymi, oferta SPA powinna być miłym dodatkiem do całego pobytu. Przed ostatecznym wyborem upewnijmy się, że będziemy pod opieką odpowiedniej kadry medycznej, tak żeby nie pogorszyć swojego stanu zdrowia. Jeśli wymagamy rehabilitacji po urazie, to nie wybierajmy miejsca, gdzie obsługa skupia się na problemach na przykład dotyczących chorób tarczycy.

Obecnie możemy znaleźć takie centra medyczno-rekreacyjne w całym naszym kraju. Staje się ona coraz bardziej popularna dlatego taką formę oferuje między innymi Polanica, Ciechocinek czy też Busko Zdrój.

Wybierając region w jakim ma być usytuowany nasz kurort, kierujmy się też korzyściami płynącymi z samego pobytu w danym regionie. Sam mikroklimat tam panujący może nam pomóc w zachowaniu dobrego zdrowia czy też samopoczucia.

W ofercie znajdziemy również pobyty np. odchudzające. Sanatorium zadba o liczbę i jakość spożywanych posiłków. Ułoży nam smaczne menu, które nie dość, że przyniesie nam zamierzony efekt, to na zawsze zapisze się w naszej pamięci niepowtarzalnymi smakami i kompozycjami.

Dodatkowo skrupulatnie zostanie nam ułożony plan dnia, wypełniony będzie nie tylko zajęciami mającymi na celu zgubienie zbędnych kilogramów ale również takimi które uprzyjemnią nam taki pobyt na przykład masażami lub kąpielami. W ten sposób, przez wielu przykro kojarzący się proces zmniejszania masy ciała, może okazać się znakomitym wypoczynkiem.

Nasza świadomość jest zupełnie inna niż przed laty. Wypoczynek to teraz przede wszystkim regeneracja ciała, naładowanie baterii na kolejne ciężkie miesiące pracy. Dlatego taki wybór wakacyjnego pobytu to strzał w dziesiątkę.

Szymon Walecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *